Учора антитютюновий законопроект 4358 було ухвалено. Нові норми щодо електронних сигарет та рідин для них набудуть чинності вже у 2022 році.

Загальні правила

Заправні рідини повинні будуть продаватись у спеціальних ємностях не більше 10 мл (2 мл для одноразових сигарет та пристроїв закритого типу).

Вміст нікотину не повинен перевищувати 20 мг/мл. Також у складі не має бути вітамінів та інших речовин, які подаються як корисні для здоров'я, а також ароматизиторів.

Усі компоненти у складі рідин повинні бути безпечні у нагрітій та ненагрітій формі (за винятком нікотину).

Електронні сигарети повинні бути захищені від протікання та забезпечувати рівномірне споживання доз нікотину.

Упаковка

З 1 червня 2022 року набудуть чинності нові правила упаковки електронних сигарет, ємностей для заправки та рідин.

Повинні бути вказані всі інгредієнти в порядку зменшення питомої ваги. Обов'язковою є вказівка ​​кількість нікотину.

Упаковка не повинна містити рекламуючих елементів та викликати асоціації з косметикою, харчовою продукцією, описувати запах та смак товару. Також під забороною анонсування на упаковці знижок, акцій чи економії при покупці.

Кожна упаковка повинна містити інструкцію зберігання та використання, перелік протипоказань, попередження про несприятливі наслідки, а також контактні дані виробника чи імпортера та представника в Україні.

Електронні сигарети та рідини, які будуть введені в обіг до 1 червня 2022 року, не підлягатимуть обов'язковим нормам маркування до закінчення свого терміну придатності, але не більше 12 місяців.

З січня 2024 року на кожній стороні має розміщуватись попередження «Цей виріб містить нікотин — речовину, що викликає сильну залежність. Не рекомендується для вживання не курцями» або «Цей виріб містить нікотин — речовину, що викликає сильну залежність». Напис займатиме щонайменше 30% площі упаковки.

Заборони

З середини 2022 року буде заборонено куріння IQOS та інших нагрівальних пристроїв у громадських місцях.

У 2023 році набуде чинності заборона на рекламу будь-яких видів електронних сигарет та нагрівальних пристроїв.