Втрата смаку – нерідка проблема серед вейперів. Це може тривати від кількох днів до тижня. І хоча нікотин так само надходить в організм і в цілому паріння відчувається звично, відсутність смаку – не найприємніше явище.

Причини втрати смаку

Одна з найпоширеніших причин – сухість у роті. Справа в тому, що слина необхідна, щоб смакові сосочки, що відновлюються кожні 10 днів, нормально функціонували. Вейпінг часом стає причиною так званого «втомленого язика» – слини виробляється менше, з'являється сухість і смак зникає.

Другою і не менш поширеною причиною є перенасичення тим чи іншим смаком рідини. Ми розпізнаємо смаки багато в чому завдяки аромату та текстурі. Так як при парінні відчути текстуру неможливо, залишається покладатися тільки на аромат. Тривале паріння рідини з тим самим смаком і запахом притуплює відчуття.

Якщо ви палите звичайні сигарети паралельно з вейпінгом або недавно кинули тютюнові вироби, це теж може викликати втрату смаку. Рекомендуємо відмовитися від тютюнопаління назовсім на користь куди більш безпечного вейпінгу – з часом ваші нюх та смак повністю відновляться і ви зможете парити із задоволенням, на повну насолоджуючись смаком обраної рідини або одноразки.

Як повернути смак при парінні

Пропонуємо спробувати кілька дієвих способів:

  1. Пийте більше рідини – водний баланс важливий не лише для відмінного самопочуття загалом, але й повноти сприйняття смаків. Намагайтеся споживати більше води, особливо якщо інтенсивно парите.
  2. Зведіть алкогольні та кавові напої до мінімуму – їх вживання призводить до сечогінного ефекту і як наслідок – зневоднення організму, а це, у свою чергу, вкрай згубно для смакових рецепторів.
  3. Використовуйте засоби проти сухості в роті – вони допоможуть підтримати водний баланс і гігієну ротової порожнини.
  4. Очищайте язик – введіть у своє життя звичку користуватися скребком для язика поряд із чищенням зубів. Це допоможе не втрачати смакових відчуттів при парінні.
  5. Відмовтеся від традиційних сигарет – це принесе значну користь не лише вашому здоров'ю, а й смаковим рецепторам.
  6. Експериментуйте зі смаками – чергуйте рідини, спробуйте нове. Так улюблені смаки не набридатимуть.
  7. Парте не так інтенсивно – давайте смаковим рецепторам іноді відпочити. Якщо ви багато і часто парите, спробуйте рідини з більш високим вмістом нікотину – це допоможе рідше хапатися за електронну сигарету.
  8. Спробуйте рідини з ментолом – щоб відчути його прохолоду та свіжість задіюються терморецептори, а тому це допоможе вбити одним пострілом двох зайців: парити та відчувати смак і при цьому дати своїм смаковим рецепторам необхідний перепочинок.
  9. Парте рідини без смаку – відмовтеся якийсь час від рідин зі смаком. Це допоможе не відмовлятися від улюбленої звички і зробити потрібну паузу для відновлення смакових відчуттів.

Чому смак все одно не повертається

Причиною можуть бути медикаменти. Якщо ви проходите курс лікування, то втрата смаку цілком може бути одним із побічних ефектів від ліків.

Також не варто виключати проблеми зі здоров'ям – якщо вас непокоїть втрата смаку і ви спостерігаєте її протягом тривалого часу, варто звернутися за консультацією до лікаря.