Здавалося б, нікотин є однозначно небезпечною речовиною. Але він має різні форми. І нікотин з електронних сигарет менш небезпечний, ніж зі звичайних. Чим це пояснюється? Розібратися із цим питанням спробуємо в цій статті.

Чому нікотин з електронних сигарет менш токсичний, ніж зі звичайних?

Для початку варто уточнити, що електронні сигарети бувають нікотиновмісними та безнікотиновими. Останній варіант взагалі не викликає питань щодо токсичності, оскільки він майже повністю безпечний. Такий вейп дає лише насолоду приємним ароматом та смаком, які продукують рідини для паріння. Однак і в цьому випадку вам потрібно враховувати індивідуальні особливості свого організму. Адже деякі речовини, що містяться в рідинах для паріння, можуть призводити до алергічних реакцій. Але можна придбати електронні сигарети з нікотином. В Україні їхній продаж заборонено для дітей. А дорослі мають право вибору за відсотковим вмістом цієї речовини у вейпі. Якщо мова йде про одноразові електронні сигарети, то кожен такий продукт продається із зазначенням інформації про кількість нікотину. А у багаторазовому вейпі користувач може сам регулювати його кількість.

Чому нікотин з електронних сигарет менш небезпечний, ніж зі звичайних?

Нікотин, як небезпечна для життя речовина

Нікотин є піридиновим алкалоїдом. Він у різній кількості міститься у листі та стеблах тютюну, махорки, коки, а також томатів та картоплі. Через певний час після початку його вживання в організмі виробляється стійка залежність до цієї речовини. Про його токсичність говорить те, що багато комах гинуть під дією нікотину. Потрапляючи в організм, він взаємодіє з певними елементами нервової системи, збуджуючи їх і викликаючи, наприклад, прискорене серцебиття, слиновиділення і навіть блокування ацетилхоліну. Одного або навіть половини грама нікотину насправді достатньо для того, щоб вбити людину. У тютюнових виробах ця речовина міститься у кількості від 0,1 до 1,0 міліграм на одну сигарету. Про небезпеки, які несе тютюнопаління, добре відомо всім.

Наявність нікотину в електронних сигаретах

Якщо ви віддаєте перевагу купити електронні сигарети, в яких міститься нікотин, то вам потрібно знати про його кількість, а також механізм дії даної речовини на ваш організм.

Медичний нікотин (органічний)

У таких гаджетах переважно застосовується натуральний медичний нікотин. Він може бути включений в рідину для паріння спочатку або додаватися як бустер. На відміну від тютюнового нікотину, дана його форма піддавалася багаторазовому очищенню від токсичних домішок, тому є набагато безпечнішою.

Сольовий вид нікотину

У вейпах використовується також сольовий варіант цієї речовини. Застосовується цей нікотин недавно. Його включають до складу рідин для паріння. У такому разі концентрація нікотину є досить високою. Вейперу потрібно особливо уважно стежити, щоби не довести до передозування.

Нікотин з електронних сигарет

Дія нікотину з електронних сигарет

Як показують численні дослідження, якщо електронні сигарети з нікотином вживати безконтрольно, це може призвести до багатьох захворювань, включаючи онкологічні. Тому рекомендується обмежувати кількість нікотину під час заправки вейпу. Також бажано робити лише кілька затяжок із значними перервами. Це дозволить організму відчути надходження нікотину та насититися його дією, не доводячи до передозування. Існують стандарти вмісту нікотину в електронних сигаретах:

  • 0% - безнікотинові електронні сигарети;
  • 0,01-0,03% (0.1 -0.3 мг/мл) - низький вміст нікотину для органічного нікотину;
  • 1%-2,5% (10 -25 мг/мл) - низький вміст нікотину для сольових рідин;
  • 0,06-0,12% (6-12мг) - середній рівень вмісту нікотину для органічного нікотину;
  • 0,18% (18мг) – високий рівень вмісту нікотину для органічного нікотину;
  • 5% (50мг) – високий рівень вмісту нікотину для сольових рідин. Загальновизнаний стандарт для одноразових сигарет та закритих под-систем.

Якщо ви бажаєте замовити електронні сигарети з нікотином, в інтернет-магазині компанії Esmokers вам нададуть усю достовірну інформацію про пропонований продукт і про цю речовину. До речі, молекула нікотину в електронних сигаретах менша за розміром, ніж у звичайних тютюнових виробах. Вона швидше проникає в кров, внаслідок чого мозок отримує інформацію про насиченість даною речовиною. Тому задоволення відбувається набагато швидше. Це ще один аргумент на користь того, щоб зрозуміти механізм дії нікотинового вейпу і зробити собі висновки про прийнятність такого захоплення.