З протіканнями пристроїв так чи інакше стикається кожен вейпер. Щоб уникнути неприємних наслідків, важливо зрозуміти, чому так відбувається і що можна зробити для того, щоб протікання не виникало.

1. Невідповідна рідина

Якщо густота рідини не відповідає вашому випарнику, неминуче виникнуть протікання. Оптимальний вихід – рідини із великим вмістом гліцерину (від 60%). Перш ніж змінити рідину, переконайтеся, що така густота підходить для вашого вейпу.

2. Різка зміна температур

Через перепади температури рідина може ставати густішою або рідкішою і нерідко це призводить до протікання. Варто якнайрідше користуватися вейпом на вулиці під час морозів, а переносити пристрій у теплому місці, щоб перепад був мінімальним. Також краще намагатися тримати пристрій у вертикальному положенні.


3. Конденсат

Багато хто приймає утворення конденсату за виникнення протікання, але це не одне й те саме. Утворення конденсату – звичайна справа. Однак, щоб уникнути його появи, варто враховувати особливості обдуву у вашому вейпі. Пам'ятайте, що пристрій завжди потрібно тримати сухим, тому його потрібно регулярно протирати і стежити за тим, щоб конденсат не утворювався на дисплеї або отворах боксмоду.

Також уникнути появи конденсату допоможе своєчасне заправлення – якщо ви часто парите, стежте, щоб бак був заповнений більше половини, тоді утворення конденсату буде не таким інтенсивним.

4. Особливості паріння

Якщо ви користуєтеся вейпом рідко, ватка, за допомогою якої рідина залишається в картриджі, надмірно просочується і може виникнути протікання.

Також причиною може бути манера паріння – до витікання рідини призводять швидкі затяжки або перекриття повітропроводу в процесі використання вейпу.

5. Неправильне заправлення

Це одна з найпоширеніших причин. Насамперед, варто заправляти вейп лише тоді, коли бак спорожнів. Інакше при відкритті ви порушуєте герметичність пристрою, і рідина починає просочуватися з отвору нижнього обдування.

Існують пристрої, в яких передбачена передчасна дозаправка, оскільки є можливість закрити отвори подачі рідини. Але це все одно не скасовує того факту, що заправку потрібно здійснювати правильно: закрити отвори, відкрити кришку, залити рідину, повернути кришку на місце і після того, як пристрій знову став герметичним, відкривати отвори подачі рідини.

Важливо не заправляти вейп через випарну шахту – для цього у пристрої є спеціальні отвори. Не нехтуйте правилами, адже це веде не тільки до протікання, але і поломки пристрою.

Після заправки протріть вейп та переконайтеся, що на ньому не залишилося рідини.

6. Неправильно покладена бавовна

Ця помилка актуальна лише для обслуговуваних пристроїв. Бавовна відповідає за доставку рідини до спіралей пристрою, а тому важливо щоб її кількість була достатньою (не надто багато, але й не дуже мало). Утрамбувати бавовну не потрібно, адже таким чином ви можете пошкодити намотку – достатньо, щоб вона просто перекривав отвори, а не заповнювала їх. Поміщайте бавовну так, щоб її волокна били паралельно один одному – так рідина добре надходитиме до спіралей і з парінням не виникне жодних проблем.

Рекомендуємо після укладання бавовни змочити її рідиною, зібрати та знову розібрати пристрій, щоб перевірити, що бавовна розміщена правильно.


7. Дефект пристрою

Причиною протікання можуть бути пошкодження вейпу, які порушили його герметичність. Це може бути зовсім непомітні дефекти.

Слідкуйте за тим, щоб при складанні пристрою всі його компоненти, включно з резинками та гвинтиками, були на своїх місцях. Не використовуйте плоскогубці та не застосовуйте силу – все це призведе до поломки та некоректної роботи вейпу.

8. Несправний випарник

Якщо випарник вже став непридатним, це може стати причиною протікання. Також бувають проблеми зі змінними випарниками. Найчастіше причина в тому, що вони не вкручені повністю. Перевіряйте це у процесі установки. Також зверніть увагу, щоб усі комплектуючі були цілими, а резинки – на місці.

9. Неправильно вибрана потужність

Якщо ви поставили занадто низьку потужність для паріння, то рідина не встигатиме випаруватися і виникне протікання. Однак це не означає, що потрібно ставити занадто високу потужність – при ній перепалюватиметься бавовна, що призведе до того, що її або випарник доведеться замінити.

Керуйтеся показниками потужності, розрахованими для випарника, що використовується – виробник вказує оптимальний діапазон для комплектуючих, від якого ви зможете відштовхуватися, щоб бак не став протікати.