Після понад місяцю переговорів, тютюнова корпорація Altria придбала 35% акцій в компанії JUUL Labs, яка виробляє один з найбільш популярних пристроїв для вейпінгу. Сума інвестицій АЛЬТРА в Джул склала 12,8 мільярда доларів.

Угода забезпечить JUUL повний доступ до дистриб'юторської мережі Altria і тепер пристрої JUUL купити зможуть безпосередньо мільйони курців бренду Altria в США, включаючи найпопулярніший з них - Marlboro.

Altria відмовилася від всіх вейп продуктів, готуючись до операції з JUUL. В рамках угоди з JUUL Labs, Altria не інвестуватиме в вейп продукти крім JUUL, протягом наступних 6 років.

Унікальна операція з JUUL не включає в себе реалізацію IQOS, які Altria за договором з Philip Morris International реалізує на території США.

Відповідно до прес-релізу Altria, компанія надасть для JUUL:

  • Доступ до роздрібної мережі, де ментолові і тютюнові картриджі JUUL будуть розташовані поруч з іншими продуктами Altria. (Інші аромати JUUL будуть продаватися на веб-сайті JUUL).
  • Altria помістить картки в сигаретні упаковки, що рекламують JUUL, і зробить розсилку своїм клієнтам.
  • JUUL отримає доступ до розподільних і логістичних систем Altria.
  • У JUUL буде підтримка з боку Altria в плані збуту - доступ до 230 000 торгових точок.

У прес-релізі не говориться, чи буде JUUL регулюватися лобістами Altria. Завдяки антитютюнновій компанії в США, протягом року було прийнято рішення прибрати ароматичні добавки з полиць магазинів для боротьби з популяризацією серед молоді.

JUUL Labs збереже повний контроль над своїм бізнесом, завдяки продажу всього 35% відсотків Altria. Підтримка законодавства, заборона на продаж до 21 року, забезпечує більш свідомий збут для обох компаній.

Загальна вартість компанії JUUL зараз приблизно 38 мільярдів доларів, посівши друге місце в списку найбільших приватних компаній після Uber. Altria - зі списку компаній Fortune 500 (№ 154) з ринковою капіталізацією 100 мільярдів доларів і продажами в 2017 році 25,6 мільярдів доларів.